Kādu datoru izvēlēties?

Kādu datoru pirkt? Ko vislabāk izvēlēties?

Bieži vien tiek uzdots jautājums - kādu, tad to datoru pirkt? Tik vienkārši uz to atbildēt nav iespējams. Viss ir atkarīgs no tā, ko Jūs esat ieplānojis ar datoru darīt un kādi ir datoram atvēlētie naudas līdzekļi.

 

Pirkt jaunu datoru vai lietotu?

Ja naudas līdzekļi ir pavisam maz, tad var noriskēt un pirkt lietotu datoru. Kāpēc noriskēt? Tāpēc, ka nevar zināt, kādas problēmas ir datoram un kāpēc tas tiek pārdots. Ja pērkat lietotu datoru no kāda, ieteiktu to darīt no sev pazīstama un uzticama cilvēka. Citādi var gadīties pavisam nelāgi. Piemēram:

  • datoram ir slikta dzesēšana un tas vasaras periodā bieži uzkaras;
  • portatīvais dators ir nesen kā apliets ar skābu šķidrumu. Šāda mātes plate vēl darbojas, bet ilgs mūžs tai nav sagaidāms;
  • datoram ir problēmas darbinot kādu noteiktu programmatūru;
  • daudz citi problēmu veidu.

Ja pērkat lietotu darotu, tad noteikti ar uzstādītu operētājsistēmu. Ieslēdziet un kārtīgi pārbaudiet, vai viss Jums nepieciešamais strādā. Veltiet tam pārdesmit minūtes laika. Ja datora pārdevējs Jūs steidzina, tad labāk neizvēlēties šo datoru. Ja saka, ka nepieciešams uzstādīt tikai operētājsistēmu, lai viss strādātu, vai arī kādu draiveri, neticiet viņam. Ja dators ir labs un pārdevējs grib to pārdot, tad tiks arī iepriekš uzstādīta programmatūra, lai pircēju ieinteresētu datoru nopirkt.

Atceros vienu interesantu gadījumu. Sēdēju universitātes ēdnīcā un redzēju kā tiek prezentēts un tirgots portatīvais dators. Pircējs nolēma laptopu pirkt un samaksāja naudu. Pārdevējs atvadījās un veikli aizgāja. Kad pircējs bija izslēdzis portatīvo datoru un gribēja to vērt ciet, izrādijās, ka ir problēmas ar kājiņām un laptops nemaz neveras ciet. Kājiņas bija iekšpusē salauztas. Tā kā, ja pērciet lietotu datoru, esiet ļoti uzmanīgi. Bet ja naudas līdzekļi atļauj, noteikti izvēlieties jaunu datoru ar garantiju.

 

Portatīvo vai stacionāro datoru?

Ja esat paredzējis pavadīt ļoti daudz laika pie datora, noteikti neizvēlieties portatīvo datoru. Stacionārais dators tomēr ir ērtāks un arī veselībai mazāk kaitīgs. Nav jāskatās ar noliektu galvu uz leju. Stacionārais dators būs arī jaudīgāks un labāk veiks savu darbu. Kā arī tam ir vienkāršāk nomainīt kādu detaļu, ja laika gaitā būs radusies nepieciešamība pēc tā.

Ja datoru ir nepieciešams pārnēsāt, tad izvēlieties portatīvo datoru. Apdomājiet cik bieži datoru būs nepieciešams nest un kāds darbs ar to būs jāveic. Ja nebūs daudz ar datoru jāstrādā, bet daudz jāpārnesā, izvēlieties, ko izmēros mazāku. Ja būs jāveic darbi pie datora, izvēlieties, tomēr, ko lielāku. Nekas, ka grūtāk būs pārnēsāt. Tomēr, ērtāk pie datora būs strādāt un par vienlīdzīgu summu dators būs jaudīgāks.

 

Kam paredzēts dators?

Sākumā kārtīgi izdomājiet, ko ar datoru darīsiet. Sērfosiet internetā, rakstīsiet dokumentus, spēlēsiet spēles, datoru būs nepieciešams pārvietot vai nē, cik bieži.

Biroja un mājas dators

Varat izvēlēties kādu lētāku risinājumu. Dokumentu rakstīšanai, sērfošanai internetā un mūzikas atskaņošanai jaudīgs dators nav nepieciešams. Ja mīlat skatīties augstas izšķirspējas filmas, tad izvēlieties ko jaudīgāku ar jaudīgāku video karti.

Spēļu dators

Ja spēlējat video spēles, tad izvēlieties kādu no jaudīgākajiem datoriem. Kā zināms, spēles tiek izveidotas jaunas un jaunas, un tām ir nepieciešams ar vien jaudīgāks dators. Par spēļu datoru noteikti nederēs portatīvais dators.